هفت روز هفته 24 ساعت در خدمت شما هستیم

آگهی 724

کتاب طراحی فضاهای فرهنگی ( مفاهیم – استاندارد ها- پروژه های اجرایی)

کتاب طراحی فضاهای فرهنگی ( مفاهیم – استاندارد ها- پروژه های اجرایی)

آگهی رایگان
  •   phone
  • email
  •    آذربایجان غربی ارومیه
  • قیمت : 42,000 تومان
  • خدمات آموزشی متفرقه
  • 151 بازدید
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
  • ارومیه- خیابان خیام جنوبی- نرسیده به میدان جهاد - مجتمع اداری کریمی - واحد 8

بسمه تعالی

     هدف كلي در سياست­های فرهنگي کشور، آشنا ساختن جامعه ايراني با فرهنگ و تمدن ايران است تا از اين راه در حفظ و توسعه آن بكوشند. از طرف ديگر، با آگاهي از فرهنگ­هاي سایر کشور­های جهان و قبول عناصر مفيدي از آن­ها، در بهبود زندگي خود و جامعه موثر بوده و فرهنگ خود را كامل­تر نمايند و بدان قابليت انطباق بيشتري با تحولات اجتماعي و اقتصادي آينده ببخشند. 

     اگر چه امروز وسايل ارتباط جمعي همچون تلويزيون و ماهواره، همه روزه امواج فرهنگي خود را به داخل خانه­ها انتشار مي­دهند ليكن، بسياري از امور فرهنگي تنها در مراکز فرهنگی تخصصی، قابلیت انتقال صحیح دارد. مكان­هايي همچون كتابخانه­ها، سينماها، تئاترها و ... امروزه جزء فضاهاي قطعي يك مجموعه شهري درآمده و بدون آن­ها شهر از خلاء فرهنگي محسوسي رنج خواهد برد. اگر چه اين قبيل فضاها به لحاظ كمي، از مخاطبان كمتري نسبت به وسايل ارتباط جمعي برخوردار هستند، ولي نمي­توان مدعي شد كه از نظر كيفي و كمي از اهميت كمتري برخوردار هستند. مزيت عمده مراكز و مجموعه­هاي فرهنگي نسبت به رسانه­هاي گروهي در آن است كه فرد ابتدا احساس علاقه كرده و سپس اراده مي­كند و به يك مركز فرهنگي براي مشاهده و يا انجام كار فرهنگي مي­رود، بنابراين او با ميل به سوي فرهنگ رفته، لذا به نحو بارزتري از آن بهره­مند مي­گردد.

      در این نوشتار ابتدا مفاهیم نظری فرهنگ و هنر را ارائه نموده و نقش فرهنگ در جامعه را از دیدگاه جامعه­شناسان و روشنفکران بیان می­نماییم. سپس به مقوله اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی در بین جوانان می­پردازیم و با بررسی سرانه مراکز فرهنگی مختلف، کاستی­ها را گوشزد نموده و پیشنهادات لازم ارائه می­گردد. همچنین بعد از بررسی پیشینه مراکز فرهنگی مختلف، نکات فنی طراحی این مراکز، ارائه و با بررسی نمونه­های موفق داخلی و خارجی عملکرد آن­ها را تشریح می­نماییم. لازم به ذکر است نقشه­های معماری پروژه­های اجرایی در پیوست یک ارائه شده و در صورت نیاز مطالعه کنندگان، امکان ارائه فایل dwg نیز وجود دارد.

شایان ذکر است ، این مجموعه جامع حاصل تجربه 12 ساله اینجانب در اجرای ده ها پروژه فرهنگی کشور، با عنوان ناظر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد که با همکاری و ویراستاری مشاوران ارشد طراحی فضاهای فرهنگی کشور گردآوری و به رشته تحریر در آمده است.

معرفی کتاب طراحی فضاهای فرهنگی ( مفاهیم – استاندارد ها- پروژه های اجرایی)

این مجموعه نتیجه پژوهش های متعدد  و اجرای ده ها پروژه فرهنگی در سطح کشور ، با عنوان مدیر پروژه و ناظر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد.

شایان ذکر است برابر استعلام از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مجموعه اولین مجموعه جامع در خصوص نحوه طراحی و اجرای اکثر پروژه های فرهنگی کشور می باشد.

فهرست مطالب

فصل اول : پایه­ های نظری فرهنگ و هنر

فصل دوم: سرانه فضاهای فرهنگی کشور

فصل سوم: معماری مراکز فرهنگی و هنری در گستره زمان

فصل چهارم: طراحی انواع مختلف مراکز فرهنگی (مجتمع­هاي فرهنگي و هنری- فرهنگسرا- موزه­ ها- گالری­ های فرهنگی و هنری- تالار شهر- سينما- كتابخانه ­ها- مجتمع­های فرهنگی دیجیتال- مسجد و ...)

فصل پنجم: انواع سالن­ ها به لحاظ ساختار و نوع کاربری

فصل ششم: فرایند صدا و آکوستیک

فصل هفتم: معماری و موسیقی

فصل هشتم: تجهیزات اتاق نور و صدا

فصل نهم: بررسی نمونه ­های شاخص مراکز فرهنگی ایران و جهان

ثبت آگهی رایگان